Haberler İzmir Körfezi’nde yelken coşkusu

Diğer

İzmir Körfezi’nde yelken coşkusu


İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Türkiye Yelken Federasyonu, Arkas Holding, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü ve Levent Marina işbirliği ile bu yıl ikinci kez düzenlenen İzmir Körfez Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
150 sporunun katıldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Yelken Yarışı’nda “Optimist Genel Kategorisi”nde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nde Can Ertürk birincilik kürsüsüne çıkarken, ikincilik kürsüsünde ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mustafacan Öztuncel, üçüncülük kürsüsünde ise Okyanus Arıkan yer aldı. “Optimist Kız” kategorisinde birinci ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulubü’nden Okyanus Arıkan, ikinci Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Bade Nur, üçüncü ise ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Kayra Başaraner oldu.  “Optimist Junior Genel” kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Göktuğ Öztuncel birincilik, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Uğur Yıldırım ikincilik, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulubü’nden Sarp Süleyman ile Yusuf Özen üçüncülük ödülünü aldı. “Laser 4.7 Genel” kategorisinde Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulubü’nden Tarhan Öğütçü birinci, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Uygar Kızılkaya, yine aynı kulüpten Alican Uğurlu üçüncülük kürsüsüne çıktı. “Laser 4.7 Kız” kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Aslı Akbeniz birinci, Foça Yelken İhtisas Kulübü’nden Sibel Yıldırımcı ikinci ve yine aynı kulüpten Irmak Karaorman üçüncü oldu. “Laser 4.7 Junior” kategorisinde birincilik ödülünü ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mithat Metehan Mete, ikincilik ödülünü Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Aslı Akbeniz, üçüncülük ödülünü ise Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yaman Aktolun aldı. 

“Laser Radial Genel” kategorisinde Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Doruk Demircan birinci, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Deniz Atay ikinci, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Berk Emil üçüncü olarak kürsüye çıktı. 

“420 Genel” kategorisinde ise Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Atahan Böke ile Okay Aksun birinciliği elde ederken Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Lara Cindoğlu ile Deniz Pala ikinci ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Gökçe Avcı ile Begüm Suaydın üçüncü oldu. 

Körfez Festivali kapsamında düzenlenen İzmir Arkas Körfez Yarışı’nda ise 50 tekne mücadele ederken Genel kategoride Comet A Arkas-M.A.T. Sailing Team birinci, Arnes ikinci ve Göztepe Yelken 1925 üçüncü oldu. İzmir Arkas Körfez Yarışı’nda dereceye giren ekipler şöyle:

IRC 0
1. Comet A Arkas – M.A.T Sailing Team
2. Anything / Dere Construction
3. Göztepe Yelken 1925

IRC 1
1. Garanti Sailing-Lemon
2. Shaker
3. Vurla

IRC 2
1. Arnes
2. Ladies First
3. İzmir Yelken Akademisi

IRC 3
1. Blue Miles
2. Yunus Marin-Cygnus
3. Mare

IRC 4
1. Kayk Apaz-Kömürcüoğlu
2. Goodday Sunshine
3. Lady Sun

IRC 5
1. Dokuz Eylül Üniversitesi Kalkış
2. Fermer
3. Poseidon

Destek 1
1. Happy Lemon
2. Fun Lemon
3. Final

Destek 2
1. Candid
2. Auriga
3. Quartet

Destek 3
1. Lune
2. Atlantis
3. Knot For Sail

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU



Yayınlanma Tarihi: 26/09/2018 15:58